Başlık

Blog categories

Featured products

Custom block

Custom CMS block displayed at the left sidebar on the Catalog Page. Put your own content here: text, html, images, media... whatever you like.

There are many similar sample content placeholders across the store. All editable from Theme Editor.

Anne Kız Pijama Takımları için Harika Öneriler

Yorgun bir günün ardından evde rahatça oturabilmek ve aynı rahatlıkta bir uyku uyuyabilmek için tercih edilen pijama takımları, anne ve çocuk arasında bir bütünlük sağlanabilmesi için de tercih edilmektedir. Hem annenin hem de çocuğun aynı pijama takımını giyinmesi için üretilen anne kız pijama takımı çeşitleri, her geçen gün daha da artmaktadır.

 

Anne Kız Pijama Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pijama takımlarının sağlamış olduğu yararlar, doğru pijama takımı seçildiği zaman görülebilmektedir. Anne kız pijama takımı ürünlerini çocukların da giydiği göz önünde bulundurularak dikkatli bir seçim yapılması gereklidir. Bu noktada üzerinde durulması gereken hususları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Sentetik Olmayan Kumaşlar: Pijama takımı seçerken en önemli nokta, üretimde kullanılan kumaş türüdür. Pamuklu, ipek ya da viskon kumaştan üretilen pijamalar hem geceleri vücudun hava almasını sağlamakta hem de cildin alerjik reaksiyon geliştirmesini engellemektedir. Sentetik kumaşlar ise hem çocuklarda hem de annede cilt döküntülerine neden olabilmektedir. Ayrıca sentetik kumaşların terleme yapması, uyurken yaşanan terlemeleri emmemesi ve cildin hava akışını engellemesi gibi olumsuzlukları mevcuttur.
  • Doğru Beden: Anne kız pijama takımı seçerken hem anne için hem de çocuk için en doğru bedeni bulmaya özen gösterilmelidir. Ancak pijama seçiminde doğru beden, gündelik yaşamda tercih edilen kıyafetlerle aynı beden olmak zorunda değildir. Pijamalar ev içi alanda kullanıldıkları ve esas amaçlarının rahatlık olması dolayısıyla bir ya da birkaç beden bol olmalıdır. Dar pijamalar, uyku esnasında kan dolaşımının yavaşlamasına ve bu da uzun vadede kalp hastalıklarının yaşanmasına neden olabilmektedir.

 

Anne Kız Pijama Takımları Hangi Yaşlara Uygundur?

Anne kız pijama takımlarında, anneler için herhangi bir yaş sınırı söz konusu değildir. Aynı durum kız çocukları için de geçerlidir. Ancak anne kız pijama takımı ürünlerinin esas amaçlarından biri, anne ile kız çocuğu arasındaki uyumu sağlayabilmektedir. Bu amaca daha uygun bir kullanım için en uygun yaş 3-5 yaş aralığıdır. Çocuğun benlik gelişiminin başladığı bu evrede, çocuğun kendisini annesi ile özdeşleştirebilmesi bakımından anne kız pijama takımlarının tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

 

Anne Kız Pijama Takımları ile Kombin Önerileri

Anne kız pijama takımlarına duyulan ilgi ve talebin artması, bu konuda daha fazla kombin üretilmesine neden olmuştur. Anne kız pijama takımı modellerini çocuklar da giyeceği için, daha canlı renkler ile motiflerden yararlanılmaktadır.

annekizkombinpijama

Kiraz desenli pijama takımları hem anneler hem de kızları tarafından sevilerek giyilen pijama takımları arasındadır. Siyah zemin üzerine, kırmızı renkte kirazların döşenmiş olduğu bu takımlar, üretimde kullanılan kaliteli kumaşlar sayesinde büyük rahatlık sağlamaktadır.

annekizpijamatakimlari

Dondurma desenli pijamaları da bu öneriler arasına dahil etmek mümkündür. Genellikle sarı zemin üzerine, külahtaki rengarenk dondurmaların döşenmiş olduğu bu tişörtler de çocuklar tarafından büyük ilgi görmektedir. Ayrıca sarı rengin verdiği enerji ve canlılık da bu pijama takımlarında kendini göstermektedir.

annekizkombinpijamatakimi

Son olarak da batik desenli anne kız pijama takımı modellerinden söz edilmesi doğrudur. Beyaz zemin üzerine renkli batik desenlerin yer aldığı bu takımlar da çocuklara uykuda rahatlık sağlamasının yanında, ruhsal gelişimlerine de katkı sağlamaktadır. 

Anne kız pijama takımlarının hem kısa hem de uzun kollu modelleri mevcuttur. Alınacak pijama takımının hangi mevsimde giyileceği göz önünde bulundurularak bu karar verilmelidir. Ayrıca kışın ya da yazın geç geldiği bölgelerde ya da geceleri hava değişiminin daha etkili olduğu bölgelerde pijama takımı seçerken daha dikkatli olmak gereklidir.

İlginizi Çekebilir: Yazlık Pijama Seçmenin Püf Noktaları

Daha eski gönderi
Daha yeni yayın
×