Başlık

Blog categories

Featured products

Custom block

Custom CMS block displayed at the left sidebar on the Catalog Page. Put your own content here: text, html, images, media... whatever you like.

There are many similar sample content placeholders across the store. All editable from Theme Editor.

Lohusa Gecelik Modelleri

Lohusalık, kadınlarda doğumdan hemen sonra yaşanan 6 ila 8 haftalık süreye verilen isimdir. Bu süreçte gebelik esnasında büyük değişime uğrayan metabolizma, normal haline dönmektedir. Gebelik kadar zor olmasa da kadınların lohusalık döneminde de karşılaşmış oldukları zorluklar söz konusudur. Bu zorlukların üstesinden gelebilmek ve sağlıklı bir şekilde toparlanabilmek için kadınların lohusalık süresi boyunca istirahat etmeleri gereklidir. Bu istirahat esnasında rahat edebilmek açısından lohusa gecelik modelleri büyük önem taşımaktadır.

Lohusa Gecelik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

lohusageceliksecerkendikkatedilmesigerekenler

Günümüzde lohusalık sürecinde giyilmesi için üretilen pek çok lohusa gecelik ürünü bulabilmek mümkündür. Ancak bu geceliklerin hepsinin aynı kalitede olduğunu ve rahatlık sağladığını söylemek hatalı olacaktır. Tam rahatlık sağlayabilmek için lohusalar için gecelik seçiminde üzerinde durulması gereken bazı hususlar vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Doğru Kumaş Seçimi: Lohusa kadınlar, bu halde oldukları süreç boyunca evden çıkmamakta ve sürekli istirahat ihtiyacı hissetmektedirler. Bu süreci kolay geçirebilmek için tercih edilen gecelik modellerinde kumaş seçimine azami özen gösterilmelidir. Yanlış kumaş seçimi terleme ve rahatsızlık hissi uyandırma gibi bazı olumsuzluklara neden olabilmektedir. Özellikle tam sentetik kumaşlar ile sentetik içeriği bulunan kumaşlardan uzak durulmalıdır.
  • Rahat Kesim Modeller: Lohusalık süreci boyunca rahat edebilmek için lohusa gecelik modellerinin rahat kesim olması da üzerinde durulması gereken hususlardan biridir. Dar kesim gecelikler hareket olanaklarını kısıtladığı gibi, uzun süre giyilmesi durumunda rahatsızlık hissi de uyandırmaktadır.
  • Estetik Görünüm: Lohusalığın doğum sonrası dönem olması dolayısıyla bu süreçte evlere pek çok ziyaretçi gelebilmektedir. Seçilecek geceliğin misafirleri karşılayabilecek ölçüde estetik görünüme sahip olmasına da dikkat edilmelidir.

 

Lohusa Gecelik Özellikleri

Lohusa gecelik modellerinin pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler daha çok gecelik üretiminde kullanılan kumaşın özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Her şeyden önce lohusa gecelikleri hava geçirgenliği yüksek kumaşlardan üretilmektedir. Bunun nedeni terleme yaşatmaması ve uzun süre kullanılacağı için vücudun hava alıp vermeye devam etmesinin sağlanmasıdır. Ayrıca lohusa geceliklerinde dar kesim modeller bulabilmek neredeyse imkansızdır. Dar gecelikler vücuda baskı yapmakta ve kan dolaşımının ağırlaşmasına neden olmaktadır. Vücudun yenilenme ve normalleşme sürecine girdiği lohusalık döneminde, kan dolaşımının düzenli olmasının sağlanması adına geniş kesim gecelikler imal edilmektedir. Lohusa geceliklerinin bir diğer özelliği de hijyenik olmasıdır. Lohusa kadınların sürekli kıyafet değiştirmesi mümkün değildir. Bu sürecin önemli bir kısmı gecelik ile geçirilmektedir. Hijyenin ön planda olduğu bu dönemde, lohusa gecelik modelleri de hijyeni destekleyecek nitelikte üretilmektedir.

 

Kısa Kollu Lohusa Gecelik Modelleri

Lohusaların kullanacakları gecelikler, farklı yönleriyle birbirinden ayrışmakta ve çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. Kol boyu da bu sınıflandırmalardan biridir. Kısa kollu lohusa gecelik takımları, yaz ve bahar aylarında kullanmak için tercih edilmektedir. Bu aylarda havanın sıcak olması, terleme ve rahatsızlık hissi yaratabilmektedir. Kısa kollu gecelik takımları az da olsa vücutta hava sirkülasyonu olmasını sağlamakta ve bu sayede lohusa kadınların konforlu bir şekilde istirahat etmelerini sağlamaktadır.

 

Uzun Kollu Lohusa Gecelik Modelleri

uzunkollulohusagecelik

Kol boyu açısından yapılan sınıflandırmada yer alan gecelik türlerinden biri de uzun kollu geceliklerdir. Kısa kollu gecelik takımlarının tersine, uzun kollu gecelikler kış ve sonbahar ayları için uygundur. Bu aylarda havanın serin olmasından dolayı kısa kollu geceliklerin giyilmesi doğru değildir. Doğum sonrası dönemde kadınlar bedenleri daha hassas bir hal aldığından dolayı, normalde üşütmeyecek sıcaklıklarda bile üşüyebilmek mümkündür. Bu yüzden de uzun kollu ve daha kalın kumaşlardan imal edilmiş gecelik takımları tercih edilmelidir.

 

İlginizi Çekebilir: En Çok Tercih Edilen Pijama Takımı Modelleri ve Özellikleri

Daha eski gönderi
Daha yeni yayın
×