Başlık

Blog categories

Featured products

Custom block

Custom CMS block displayed at the left sidebar on the Catalog Page. Put your own content here: text, html, images, media... whatever you like.

There are many similar sample content placeholders across the store. All editable from Theme Editor.

Pijama Takımlarında Doğru Kumaş Seçimi

Gece rahat uyuyabilmek ya da pijama ile ev içerisinde otururken rahat edebilmek adına doğru pijama seçmek büyük önem taşımaktadır. Tercih edilecek pijamanın üretiminde kullanılan kumaş ile bu rahatlık arasında doğrudan bağlantı bulunmaktadır. Bu yüzden de kumaş seçimi hususunda hassasiyet gösterilmesi gereklidir.

Pijama Takımlarında Sıkça Tercih Edilen Kumaş Çeşitleri

Günümüzde pijama takımı üretiminde kullanılan çok farklı kumaşlar bulunmaktadır. Viskon kumaşlar, sahip oldukları özellikler dolayısıyla en sık tercih edilen kumaş türlerinden biridir. Özellikle mevsimlik pijama takımlarında viskon kumaşa sıkça rastlamak mümkündür. Bununla birlikte penye ve saten kumaşlar da pijama takımlarında yaygın olarak görülen kumaş türlerindendir. Son olarak da kadife kumaşlardan söz etmek mümkündür.

Pijama Takımlarında Kumaş Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

pijamatakimlarindakumassecimi

Pijama takımlarında kumaş seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Nem Tutma: Rahat uyuyabilmek adına, pijama takımı kumaşının gece meydana gelebilecek terlemeyi tutabilecek nitelikte olması önemlidir. Özellikle yaz aylarında nem tutma özelliğine sahip pijama takımlarına daha fazla gereksinim duyulmaktadır.
  • Hava Geçirme: Uyku esnasında bedenin kendini yenileyebilmesi için oksijene gereksinimi vardır. Bu yüzden de tercih edilecek pijama takımında kullanılan kumaşın hava geçirgenliğine sahip olmasına özen gösterilmelidir.
  • Sentetik Olmama: Sentetik malzeme kullanılarak üretilen kumaşların cilt ile temas etmesi kısa vadede alerjen etkilerin görünmesine, uzun vadede de cilt kanseri gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de pijama takımlarında kullanılan kumaşın sentetik olmamasına dikkat edilmelidir.

 

Pijama Takımlarında Kaliteli Kumaşları Tercih Edin

Sağlıklı ve kaliteli bir uyku, sağlıklı yaşamın temellerinden biridir. Zira uyku sırasında vücut kendini yenilemektedir. Rahat ve sağlıklı bir uyku için pijama takımlarındaki kumaş seçimi önemli role sahiptir. Bu yüzden de pijama takımı alırken detaylı bir araştırma yapılması ve kalitesinden emin olunan ürünlerin tercih edilmesi gereklidir. The Luxe kaliteli kumaşlardan imal edilen pijama takımlarını uygun fiyatlar ile müşterilerine sunmaktadır.  The Luxe web sitesi üzerinden gereksinime göre kaliteli pijama takımlarını seçilebilmekte, uygun ödeme koşulları ve hızlı teslimat ile istenilen pijamaya hemen sahip olunabilmektedir.

 

İlginizi Çekebilir: Saten Pijama Takımlarını Tercih Etmemiz İçin 4 Önemli Sebep

Daha eski gönderi
Daha yeni yayın
×